کیفیت را پایانی نیست

گزارش مراسم تقدیر از پوسترهای برگزیده دوازدهمین کنگره ارتقاء کیفیت - 1393/02/16

چاپ

تقدیر از پوسترهای برگزیده برای نخستین بار

در دوازدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه دوازدهمین کنگره ارتقاء کیفیت با برنامه ریزی های زنده یاد دکتر مسعود فلاح پور مسئول پوسترهای دوازدهمین کنگره ارتقاء کیفیت از ارائه دهندگان پوسترهای برگزیده تقدیر به عمل آمد.

در ابتدا زنده یاد دکتر فلاح پور توضیحاتی را در ارتباط با ارتقاء برنامه های کنگره ارائه داد: یکی از موارد مد نظر مسئولین کنگره ایجاد تحول در جهت بهینه سازی برنامه ها است که هر ساله با تغییر در محورهای پژوهشی سعی می شود مباحث مکمل یکدیگر باشند.

نخستین نگاه به بخش پوسترها، نگاهی جهانی است. در بسیاری از همایش های بین المللی افراد درخواست دارند تا مقاله خود را به صورت پوستر ارائه دهند. این روش در حقیقت شیوه بصری ارائه مقالات، فن و هنر ارائه مطلب است. پژوهشگر در این بخش زمان بسیاری را برای ارائه مطالب خود و بحث و گفتگوی رو در رو با مراجعه کنندگان دارد که حتی می تواند منجر به جلب نظر افراد غیر متخصص نیز بشود.

از تغییرات مهم در برنامه ارائه پوستری امسال، تعیین جایگاه مناسب برای ارائه و افزایش تعداد مقالات پوستری از 80 به 280 مورد بوده است. نکته جالب توجه دیگر، استقبال بی نظیر ارائه دهنده گان بود زیرا برخلاف دیگر کنگره ها که با عدم ارائه بسیاری از پوسترها مواجه هستند، در این کنگره بر اساس زمانبندی های انجام شده در هر بخش از هر 40 مورد تنها حدود 4 مورد ارائه نگردید.

وی خاطر نشان ساخت: برای انتخاب پوسترهای برگزیده چندین شاخص مد نظر قرار گرفت. نخست معیارهایی که در وب سایت کنگره قرار داده و به صورت تلفنی نیز به ارائه دهنده گان اطلاع رسانی شده بود. برای مثال می توان به نحوه طراحی پوستر، حضور ارائه دهنده بعد از نصب برای پرسش و پاسخ، نحوه ارتباط با مخاطبین و ... اشاره کرد. همچنین در این راستا از بازدید کنندگان و ارائه دهندگان درخواست نمودیم تا به پوستر مورد علاقه خود رای دهند که تمامی نظر سنجی ها به عنوان یکی از معیارهای انتخاب بوده است. خلاصه مقالات و محتوای آن ها نیز به عنوان یکی دیگر از شاخص ها مورد بررسی قرار گرفت.

در نهایت با در نظر گرفتن شاخص ها و نظریات بازدید کننده گان و اعضاء کمیته علمی 3 مقاله به عنوان پوسترهای برتر انتخاب شدند.

شایان ذکر است یکی از معیارهای سال های آتی درخواست توسط اشخاص برای شرکت در بخش پوستری است.

برگزیدگان بخش پوستری دوازدهمین کنگره ارتقاء کیفیت:

-    همکار ارجمند خانم ندا عیوضی

-    همکار ارجمند خانم شقایق ناصری

-    همکار ارجمند آقای هدایت الله محمد زائی

تهیه و تنظیم: نشریه آزمایشگاه و تشخیص
سیده فرزانه بطحائی - سارا تندرو
Poster_Ceremony_1
Poster_Ceremony_2 Poster_Ceremony_3
Poster_Ceremony_4

Poster_Ceremony_5

 

پیوند ها (356) - 1395/12/10